اگر کاملا جدی به دنبال درآمد از اینترنت هستید، حتماً سعی شما بر این باشد که این صفحه را با تمرکز و دقتِ کافی مطالعه نمایید.

کسب درآمد از فروش آموزش تجربه، تخصص و استعداد
کسب درآمد از فروش آموزش تجربه، تخصص و استعداد

بدان و آگاه باش که:

با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی و تغییر شرایط در حرفه های مختلف، ما انسان ها هم باید همواره درحال یادگیری مهارت ها و توانایی های جدید و بروز باشیم تا از پیشرفت در حوزه کاری خودمان از دیگران عقب نمانیم.

فارغ از تجربه، تخصص، استعداد، نوع و زمینه‌ی شغلی که داریم، با اطمینان می‌توان گفت که آینده‌ای مبهم و نامعلوم در زمینه‌ی شغل و حرفه‌ی هر کدام از ما وجود دارد. تا پیش از این و برای قرن‌ها، مشاغل کم و بیش بدون تغییر بودند و داشتن مجموعه‌ای از مهارت‌های مشخص، فرد را تبدیل به انسانی موفق در شغل خود می‌کرد. اما حالا و برای به دست آوردن موفقیت در قرن ۲۱ شرایط فرق کرده است. حالا برای افرادی که به دنبال کسب یک مهارت مفید در دنیای جدید می‌گردند، یک پاسخ و راهکار بسیار حیاتی وجود دارد. راهکاری که می‌تواند برای حال، آینده‌ی نزدیک، و حتی آینده‌ی دور مفید و کارآمد باشد: توانایی آموزش و آموختن در فضای لایتناهی اینترنت.

 

شاید ۱۰ها راهکار و شرایط برای رسیدن به درآمد بیشتر در زمینه شغل ما وجود داشته باشد اما بی شک می توان گفت «توانایی آموزش و آموختن» یکی از بهترین راهکارهای بسیار حیاتی برای موفقیت و کسب درآمد در سطح اینترنت و فضای مجازی است.

 

که «ف فا» بر روی نوعی از آموزش تمرکز کرده و آنرا حیاتی و مهم میداند، الحق و الانصاف در زمینه آموزش جواب خود را پس داده و خیلی از پایگاه ها از این روش برای کسب درآمد خود و کاربرانشان بهره می برند.

«ف فا» نیز تمام تلاش خود را انجام می دهد تا شما نیز از این طریق بتوانید درآمد خوبی نسبت به توانایی تان به دست آورید (تمام انسان ها قابلیت، لیاقت و توانایی این نوع درآمد و کسب و کار رو دارند، پس خیالتان راحت)

کسب درآمد از فروش آموزش تجربه، تخصص و استعداد
کسب درآمد از فروش آموزش تجربه، تخصص و استعداد

راهکاری درآمدزا برای کسب درآمد بیشتر
شاید سوال کنید: این توانایی های «آموزش و آموختن» یعنی چه؟

بگذارید برای شکافته شدن موضوع سراغ مثال هایی برویم که نشاندهنده ی نوعِ تجربه، تخصص یا استعداد شماست که می توان در راستای آن، این توانایی ها را اللخصوص در زمینه آموزش یا تدریس به کار گیرید و از آن درآمد خوبی کسب کنید.

مثال (۱): شما یک تعمیرکار خودرو (مکانیک) هستید، شما در این کار مهارت و تجربه خاصی دارید و می توانید خودروهایی که در آن تخصص دارید برای تعمیرِ گوشه گوشه یِ آنها زمان گذاشته و در یک روز کاری که معمولا ۸ ساعت است ۵ الی ۶ خودرو را چکاپ و تعمیر کنید که درآمد روزانه شما حاصل از این کار، از ۵۰ تا ۱۵۰ هزارتومن متغیر است (با احتساب شهرهای کوچک و بزرگ)، اگر در توان شما باشد که ۹ الی ۱۴ ساعت کار کرده و بیش از توان جسمی خود و با توجه به محدودیتِ زمانی که دارید حداکثر بیش از ۱۰ خودرو تعمیر کنید (که واقعا سخت است)، و بدتر اینکه تعمیرگاه تخصصی شما محدود به مکان خاصی مثل محله و نهایتاً شهر محل سکونت شماست (و پوشش شما در همین حد است)، پس محدودیت مراجعه کننده هم به آن اضافه کنید. با این احوالات باز هم درآمد خوب و باب میلتان بدست نمی آید، چرا؟ اولا انسان ذاتا میل به کمال دارد (یعنی میل به موفقیت بیشتر دارد)، ثانیا هزینه هایِ متفاوت این کار که باید از درآمدتان کم کنید نیز محاسبه نشده، پس هیچ موقع باب میل نیست، اگر هم باشد شاید از سرِ اجبار، یا قناعت باشد.

 

کمی صبر کنید، بریم سراغ مثال بعدی…

 

مثال (۲): شما یک چاپخانه دار هستید، شما در زمینه چاپ، تبلیغات، طراحی و گرافیک تجربه کافی داشته و با انواع دستگاه های چاپ دیجیتال، بنر و فلکس و غیره سر و کار داشته و کلی آزمون و خطای بسیار داده اید و تجارب مهمی کسب کرده اید تا به مراحل حرفه ای که الان هستید رسیده اید. شما نیز می توانید اطلاعات و تجارب خاص خود را در رابطه با إرورها و خطاهای جامع دستگاه ها و چگونگی حل مشکل آنها، انوع رنگ ها و اجناس متفاوت بازار و مشکلات رایجِ مسیرِ شغل مشقت بار و لذت بخش خود را در فایل های جداگانه به صورت جزء به جزء توضیح داده و قیمتی بر روی آنها بگذارید (۱۰۰% بر روی بعضی تجارب قیمت نمیتوان گذاشت اما…)، ۱۰۰% تجربه شما از میلیون ها تومان (ضرر و زیان) خیلی از تازه کارها جلوگیری می کند و آنها نیز حاضرند این هزینه ها را متحمل شوند تا از هزینه های سنگین بعدیِ خود جلوگیری کنند.

 

آیا راهکار بهتری هم وجود دارد؟
شاید در ذهن شما راه حلی خطور نکند که آیا میشود درآمد بیشتری از اینترنت جذب کرد یا نه؟ اما من میگویم وجود دارد و این برای شروع، همان است که شما لازم دارید، این همان راهکار حیاتی است، «آموزش آفلاین» و «فروش آنلاین» البته برای شروع.

«راهکارِ درآمد از طریق آموزش» بهترین راه است، اما در این راهکارِ آموزش محور، این تنها روش نیست و روش های متفاوتی وجود دارد که در این مبحث نمیگنجد و ذهن شما را آشفته بیشتر آشفته میکند، که به مرور آشنا خواهید شد.

فروش تجربیات خود

فروش تجربیات خود

از آموختن چطور کسب درآمد کنیم؟

در حال حاضر، شما گذشته از بازگو کردن تجربه، تخصص و حرفه ی خودتان به دیگران، نیاز به یادگیری مهارت های جدید و علوم مرتبط با آن نیز دارید تا بتوانید از حداکثر پتانسیل آن در حوزه ی کاریِ خود برای کسب درآمدِ بیشتر استفاده نمائید.

دوباره مثال: شما هنوز همان تعمیرکار یا چاپخانه دار هستید، همکار شما نیز تجربه و تخصص های خود را در باب همین حرفه با کمی اطلاعات بروزتر، با دستگاه های پیشرفته تر تست و تعمیرات و مسائلی متفاوت تر اشتراک گذاشته یا اینکه به صورت محصول برای فروش قرار داده، از آنجاییکه باید هر فردی برای پیشرفت بیشتر، روزانه کمی درمورد حرفه ی خود مطالعه داشته باشد، از ایشان دریافت کرده و می آموزید تا در اموراتِ شغلِ خود برای بالابردن راندمان کاری به کار گیرید و به درآمد بیشتری در فضای فیزیکی برسید، البته در صورتی که خود محتوی آموزشی ایشان را (براساس سرفصل های آموزشی) تأیید کرده و بخواهید آن را دریافت کنید.

و اینجاست که توانایی آموختن را نیز گام به گام از طریق آموزش همکارتان فرا گرفته اید برای درآمدِ بیشتر…

 

حال چه باید کرد؟؟

اگر «تعمیراتِ تعمیرکار» یا «تجارب چاپخانه دار» به طور مفصل با تصاویر واضح به صورت گام به گام عکس گرفته شده و توضیحات مربوطه نیز مو به مو به آن بیافزایید(مثل یک استاد یا معلم و آموزگار) چَم و خَم و پیچیدگی های کار را در کتابی الکترونیکی (PDF) جای داده و آن را در معرض دید حداقل ۱۰ها میلیون ایرانی، که با این کار حد و مرز محله و شهر خود را نیز شکسته اید، با قیمتی متناسب در محل مناسبی از دنیای مجازی قرار دهید، در آینده ای نچندان دور خواهید دید که درآمد فروشگاه مجازی که برای خود دست و پا کرده اید و آن را به عنوان شغل دوم یا سوم هم نمی نگرید، از درآمد شغل اولتان با احساب آموزش های متعدد، بیشتر شده است.

شما اگر اعتماد بنفس بالایی دارید حتی میتوانید آموزش هایتان را با ساخت کلیپ های آموزشی و به صورت ویدئو به فروش برسانید که قطعا از این روش درآمدتان بیشتر از کتاب الکترونیکی است. (ولی پیشنهاد بهتر برای تازه کارها همان “کتاب الکترونیکی” است تا تجارب کافی بدست آورند)، باز تصمیم گیرنده شما هستید.

شاید بخواهید از صدای خوبتان، به صورت رکورد صوتی و در امر مشاوره به دیگران، سهمی از درآمد را داشته باشید. (پادکست های صوتی نیز طرفداران خاص خود را دارند)

تا اینجا شما توانایی آموزش به دیگران یا تدریس را به راحتی عملیاتی کرده اید. (شاید فکر کنید سخت باشد، اما نگران نباشید، راهکارها و آموزشهای مربوطه را به طور رایگان و به مرور در مجله ف فا آموزش خواهیم داد)

من چه استعدادی دارم که بخواهم از آن کسب درآمد کنم؟
میگویید که شما شامل مشاغل نامبرده بالا نیستید؟!

اصلا مشکلی نیست، چه اشکالی دارد که شما یک خیاط باشید یا یک خوشنویس، یک تابلوساز باشید یا یک پزشک، یک کشاورز و باغدار باشید یا یک معلم، شاید اصلا شغلی نداشته باشید اما مطمئنا شما یکی از هزاران هزار استادِ با تجربه و دارای استعداد، انسان خلاق و کار بلد هستید که فقط از استعداد و توانایی های خود بی خبرید، با کمی تعقل، تفکر و تأمل از موضوعی که به آن علاقه مندید شروع کنید، ۱۰۰ درصد همان تجربه، تخصص و استعدادی که شما به هیچ می انگارید، و دائم گوشزد می کنید که من هنری ندارم که بتوانم از آن کسب درآمدی داشته باشم، همان هیچِ شما خیلی ها برای آن سر و دست می شکنند تا به آن برسند. پس آموزش را شروع کنید بدون هیچ ترس و واهمه ای

برای هُل دادن و سوق دادن شما برای درآمد بیشتر در این مسیر، نیاز به دو بال مهم و اساسی و یک فضا برای پریدن است.

بال اول، برداشتِ قدمِ اول یا فشردن دکمه اقدام در ذهن است. (کسانی که کارهای مهم را به فردا موکول میکنند، پس باید فردا به دنبال نتیجه آن باشند، چون فردا همیشه فرداست)
بال دوم، نگرش مثبت نسبت به فعالیتتان است (حتما مقاله نگرش را مطالعه کنید)، هیچ وقت به خودتان نگویید که این “آموزش من” بدرد کسی نمیخورد، هیچ وقتِ هیچ وقت، چون تجربه ی افرادی که در این زمینه کار کرده اند ثابت کرده که این حرف از بیخ و بن اشتباه است.
نگران فضا و محیط برای پریدن هم نباشید، ف فا برای شما این فضا را فراهم کرده است.

 • بدون سرمایه اولیه
  بدون یک ریال سرمایه اولیه شروع کنید
 • بدون تحصیلات دانشگاهی
  این نوع درآمد ربطی به داشتن سواد و مدرک ندارد
 • درآمد مادام العمر
  محصول شما تمام نشدنی است، چون کالای فیزیکی نیست.

این نوع کسب درآمد برای چه کسانی مناسب نیست؟

 

 1. کسانی که از درآمد خود راضی هستند.
 2. کسانی که درآمد مادام العمر نمیخواهند.
 3. کسانی که میخواهند بدون یک ریال هزینه، ریسک نکنند. (حتی ریسک صفر درصد).
 4. کسانی که خود را لایق درآمدِ بیشتر، از روزنه ی دیگر نمی بینند.

 

حال اگر حاضرید به سراغ مراحل بعدی برویم.
اگر با فضای سایت های چند فروشندگی آشنایی دارید با دکمه «عضویت» شروع کنید، وگرنه برای اطلاعات بیشتر با دکمه «چگونه شروع کنیم؟» آغاز کنید.

ضمناً، سوالات و نظرات خودتون رو در همین رابطه میتونید از طریق دیدگاه ها (پایین همین صفحه) مطرح نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی